راه گشا صنعت

صفر تا صد صنعت با شما

یک چهارم چای مصرفی تولید داخل است

رئیس سازمان چای گفت: امسال یک چهارم چای نیاز داخل در کشور تولید و مابقی از طریق واردات تامین می شود.

 

 

پرداخت ۹۴ درصد از مطالبات چایکاران

 

حبیب جهان ساز، رئیس سازمان چای درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی برگ سبز چای در سال زراعی جاری اظهار کرد: امسال ۱۱۲ هزار و ۷۳۶ تن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان از چایکاران سراسر کشور خریداری شده است.
وی از پرداخت ۹۴ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: تاکنون ۲۰۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از بهای برگ سبز خریداری شده به چایکاران پرداخت شده است.
جهان ساز ادامه داد: از مجموع ارزش ریالی برگ سبز خریداری شده حدود ۱۲۶٫۷ میلیارد تومان مربوط به سهم دولت و ۹۳٫۶ میلیارد تومان سهم کارخانه هاست که دولت ۱۰۰ درصد سهم خود را به چایکاران پرداخت کرده است و ۱۴ میلیارد تومان مابقی مطالبات مربوط به سهم کارخانه های چای سازی است که بتدریج به حساب تولیدکنندگان واریز خواهد شد.
بیشتر بخوانید: رشد ۶ درصدی تولید برگ سبز چای/۸۷ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شد
به گفته رئیس سازمان چای، امسال از مجموع بهای برگ سبز خریداری شده ۲۵ هزار و ۳۶۶ تن چای خشک تولید شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ درصد رشد داشته است.
وی در پایان نیاز مصرف سالانه چای خشک را ۱۰۵ هزارتن اعلام کرد و افزود: با توجه به تولید ۲۵ هزار و ۳۶۶ تن چای خشک در سال جاری، یک چهارم نیاز داخل در کشور تولید و مابقی از طریق واردات تامین می شود.

Telegram Facebook WhatsApp +Google Twitter LinkedIn
منبع: www.foodna.ir ارسال شده در ۱۴ آبان ۱۳۹۷ تازه هاي صنعت
طراحی سایت

کلیه مطالب برای راه گشا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون کسب اجازه از مدیران سایت پیگرد قانونی دارد.

طراحی و پیاده سازی توسط تیک4