راه گشا صنعت

صفر تا صد صنعت با شما

ضایعات غذایی در اتحادیه اروپا بسیار کم خواهد شد

ضایعات غذایی در اتحادیه اروپا بسیار کم خواهد شد

پارلمان اروپا تا سال ۲۰۳۰ با حذف اشفتگی ها و قوانین پراکنده محیط زیستی سعی بر کاهش تولید ضایعات غذایی و همچنین تولید زباله های زیست تخریب نا پذیر دارد و به شدت از این مورد حمایت میکند.

در تمام کشورهای توسعه یافته ، غذا هست که در انتهای زنجیره توزیع هم مصرف میشود و هم ضایعات میدهد.

به گزارش راه گشا صنعت ، بیلیانا بورزن می گوید: همه شهروندان مسئولیت یکسانی دارند . این شهروندان هستند که به عنوان مصرف کننده نهایی تولید ضایعات را انجام میدهند . البته دولت ها نیز باید سرمایه گذاری و فرهنگ سازی در مورد مصرف مناسب و شیوه های صحیح آن را بکنند . دولت ها با برچسب های آموزشی بر روی بسته بندی های غذایی این امر را تسهیل باید بکنند.

در این راستا اخیرا قطعنامه در اتحادیه اروپا تصویب شد که کمک به این موارد خواهد کرد

 

 

به گزارش راه گشا صنعت ، پارلمان اروپا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست تا کاهش ۲۰ درصدی مواد زائد غذایی از ۳۰ درصد در سال ۲۰۲۵ به ۵۰ درصد در سال ۲۰۳۰ افزایش یابد .

 

کمیسیون اتحادیه اروپا  برای خود تکلیف کرد که ارزیابی مزایای احتمالی حذف تاریخ برای محصولات بدون هیچ گونه خطر برای بهداشت عمومی یا محیط زیست باشد بررسی کند.

 

کمیسیون همچنین باید یک تغییر در قانون مالیات بر ارزش افزوده را پیشنهاد کند که به صراحت معافیت مالیاتی را در مورد کمک های شهروندی  اعلام کند. صندوق اتحادیه اروپا برای کمک های اروپایی به افراد محروم (FEAD) تدبیری اندیشید که آن این است که باید برای تامین هزینه های جمع آوری، حمل، ذخیره و توزیع کمک های غذایی استفاده شود از دولت ها کمک گرفت و در جهت کاهش ضایعات این منابع مالی تامین گردد .

 

در اتحادیه اروپا ضایعات  مواد غذایی در حدود ۸۸ میلیون تن یا ۱۷۳ کیلوگرم در سال در نظر گرفته شده است. تولید و دفع این ضایعات غذایی منجر به انتشار ۱۷۰ میلیون تن گاز گلخانه ای و مصرف ۲۶ میلیون تن منابع میباشد .

Telegram Facebook WhatsApp +Google Twitter LinkedIn
منبع: راه گشا صنعت ارسال شده در ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ تازه هاي صنعت
طراحی سایت

کلیه مطالب برای راه گشا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون کسب اجازه از مدیران سایت پیگرد قانونی دارد.

طراحی و پیاده سازی توسط تیک4