راه گشا صنعت

صفر تا صد صنعت با شما

تولید پودر خالص “رویال ژل” با کمک نانو فناوری

 

رویال ژل

رویال ژل

یکی از شرکت‌ های مستقر در مرکز رشد پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی با استفاده از فناوری نانو موفق به تولید پودر ۱۰۰ درصد خالص بره موم برای شرکت‌ های داروسازی و بهداشتی و آرایشی شد.

حمید خسروی، مجری طرح در گفت‌ وگو با ایسنا، با بیان اینکه بره موم (رویال ژل) ماده‌ای شبیه موم و از تولیدات زنبور عسل است، گفت:‌ این ماده در طبیعت حالت خمیری و صمغ دارد و به دلیل ویژگی‌ هایی که دارد، کمتر شرکتی توانسته است این ماده را به پودر تبدیل کند.

وی با بیان این‌ که در صورتی که این ماده آسیاب شود، مجددا به صورت صمغ در می‌آید، ادامه داد: پودر بره موم به عنوان یکی از مواد موثره شرکت‌ های داروسازی و آرایشی و بهداشتی است.

خسروی اضافه کرد: بر این اساس ما در مطالعات خود با استفاده از فناوری نانو موفق به تولید پودر بره موم ۱۰۰ درصد خالص شدیم.

مجری طرح با تاکید بر اینکه در فرآیند تولید پودر خالص بره موم از دستگاه‌ ها و روش‌های مبتنی بر فناوری نانو استفاده شد، خاطر نشان کرد: در این روش برای تولید پودر بره موم از هیچ ماده افزودنی و یا شیمیایی استفاده نشده است.

این محقق تولید کپسول “بره‌ موم” و گرده”‌را از دیگر دستاوردهای تحقیقاتی این شرکت نام برد و ادامه داد: این کپسول به منظور تقویت سیستم ایمنی و دستگاه گوارش و همچنین مکمل درمان سرطان قابل تجویز است

وی با بیان اینکه بسیاری مصرف بره موم به صورت خام را برای درمان بیماری‌ ها تجویز می‌کنند، یادآور شد: این در حالی است که ۹۰ درصد ماده موثره بره‌ موم خام جذب بدن نمی‌شود و برای رفع این مشکل نیاز است تا با استفاده از روش‌ هایی پیوندهای مولکولی آن شکسته شود تا مواد موثره آن راحت‌ تر جذب بدن شود.

خسروی با بیان اینکه ترکیب بره موم با گرده و تولید آن به صورت کپسول این چالش را مرتفع کرده است.

به گفته وی، بره موم سیستم ایمنی و گرده سیستم گردش خون و قلب و عروق را تقویت می‌کند.

وی همچنین از تولید محلول بره موم برای درمان بیماری‌های دهان و لثه خبر داد و افزود: علاوه بر آن محلول هیدروالکلی بره‌موم را در اتانول ۷۰ درصد حل کردیم. محلول تولید شده به عنوان ماده اولیه در شرکت‌ های دارویی و بهداشتی استفاده می‌شود.

Telegram Facebook WhatsApp +Google Twitter LinkedIn
منبع: ايسنا ارسال شده در ۱۰ آذر ۱۳۹۷ تازه هاي صنعت
طراحی سایت

کلیه مطالب برای راه گشا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون کسب اجازه از مدیران سایت پیگرد قانونی دارد.

طراحی و پیاده سازی توسط تیک4