راه گشا صنعت

صفر تا صد صنعت با شما

  امضا کردن ۳ تفاهمنامه ایران و ترکیه در بخش کشاورزی

ایران و ترکیه دیروز با حضور وزرای کشاورزی دو کشور ۳ تفاهمنامه  در بخش‌های باغبانی، دامپزشکی و توسعه زنبورداری امضا کردند.

امضا کردن 3 تفاهم نامه ایران و ترکیه در بخش کشاورزی

امضا کردن ۳ تفاهم نامه ایران و ترکیه در بخش کشاورزی

امضا کردن تفاهم نامه ایران و ترکیه:

به نقل از خبرنگار تسنیم به گزارش راه گشا صنعت، محمود حجتی در نشست با همتای ترکیه‌ای خود در محل وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد همکاری ها در بخش کشاورزی میان ایران و ترکیه باید توسعه یابد و ما معتقدیم که رقم فعلی تجارت میان دو کشور برای دو کشور همسایه مورد تایید نیست؛ البته محدودیت‌های  مسائل ارزی وجود دارد که ایران و حتی ترکیه را تحت تاثیر قرار داده است.

وی همچنین درباره تجارت ترجیحی میان دو کشور افزود: مسئول تجارت ترجیحی در کشور ما وزارت صنعت، معدن و تجارت است و ما نیز در قالب توافق موجود میان دو کشور همکاری خواهیم داشت.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: باید از  دولت ترکیه تشکر کرد که با وجود تحریم‌های گذشته و فشار فعلی آمریکا همواره کنار ایران بوده است.

وی تصریح کرد: دو کشور می‌توانند در زمینه‌های مختلف از جمله دامپزشکی و قرنطینه با هم کار کنندزیرا نقشه راهی برای این امر تدوین شده است.

حجتی خاطرنشان کرد: فعالیتهای ما در زمینه باغداری ادامه دارد بطوری که ما با همکاری ترکیه توانستیم پیوند گردو را در کشورمان انجام دهیم.

بنابراین گزارش همتای ترکیه‌ای حجتی وزیر جهاد کشاورزی ایران نیز در این نشست گفت: وضعیت تجارت دو کشو ر  مناسب نیست اما امیدواریم با تفاهمنامه‌هایی که امروز به امضا می‌رسد این همکاریها افزایش یابد.

وی افزود: ما همچنین علاقه داریم که از تجربیات ایران در زمینه تولید گیاهان دارویی استفاده کنیم.

بنابر این گزارش معاونین کشاورزی دو کشور در حضور وزرای کشاورزی سه تفاهم نامه در زمینه باغبانی، دامپزشکی و زنبورداری به امضا رساندند.

گردآوری: راه گشا صنعت

Telegram Facebook WhatsApp +Google Twitter LinkedIn
منبع: تسنيم ارسال شده در ۱۲ مهر ۱۳۹۷ تازه هاي صنعت
طراحی سایت

کلیه مطالب برای راه گشا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون کسب اجازه از مدیران سایت پیگرد قانونی دارد.

طراحی و پیاده سازی توسط تیک4