راه گشا صنعت

صفر تا صد صنعت با شما

اقدام ترک‌ها برای واردات فولاد

ترکیه از ۱۷ اکتبر، میزان فولاد وارداتی خود را سهمیه‌بندی کرده و برای مقادیر بالاتر از سهم معین‌شده، تعرفه‌ای ۲۵درصدی دریافت خواهد کرد.

 

تعیین سهمیه و وضع تعرفه 25 درصدی ترک ها برای واردات فولاد

تعیین سهمیه و وضع تعرفه ۲۵ درصدی ترک ها برای واردات فولاد

اقدام ترک‌ها برای واردات فولاد

به نقل از خبرنگار مهر به گزارش راه گشا، ترکیه از ۱۷ اکتبر، میزان فولاد وارداتی خود را سهمیه‌بندی کرده و برای مقادیر بالاتر از این سهمیه، تعرفه‌ای ۲۵ درصدی دریافت خواهد کرد.

ترکیه پس از اعمال تعرفه‌های ۲۵ درصدی دونالد ترامپ بر واردات فولاد، تحقیق بر روی اقدامات محافظتی ضروری را در ماه آوریل آغاز کرده است.

این مساله و محدودیت‌های تجاری متعاقب آن در سایر مناطق جهان شامل اتحادیه اروپا، هند و اندونزی، باعث شده است که واردات فولاد به سوی ترکیه سرازیر شود.

تعیین سهمیه‌های واردات فولاد ترکیه، طبق قوانین سازمان تجارت جهانی مجاز هستند. طبق این قوانین اگر کشوری بخواهد صنعت به خصوصی را در برابر افزایش پیش‌بینی نشده و آسیب‌زننده صادرات، حفظ کند، می‌تواند از این قوانین حمایتی موقتی، استفاده کند.

سهمیه واردات برای تولیدکنندگان فولاد مسطح ۳.۱ میلیون تن اعلام شد که کمتر از نصف ۸.۴ میلیون تن وارد شده به ترکیه در سال ۲۰۱۷ است. بر این اساس، برای تولیدکنندگان فولاد طویل، این سهمیه ۵۵۸۵۳۴ تن اعلام شده است که در مقایسه با ۱.۳ میلیون تن وارد شده در سال ۲۰۱۷، بسیار کاهش یافته است.

سهمیه واردات لوله ۲۷۳۹۰۱ تن، فولاد ضدزنگ ۱۳۹۹۳۴ تن و فولاد مصالح ریل ۲۷۰۴۴ تن اعلام شد که همگی کمتر از نصف واردات سال ۲۰۱۷ هستند.

هیچ سهمیه‌ای برای واردات فولاد نورد شده ضدزنگ اعمال نشده است، چراکه این فولاد درترکیه تولید نمی‌شود.

Telegram Facebook WhatsApp +Google Twitter LinkedIn
منبع: مهر ارسال شده در ۱۸ مهر ۱۳۹۷ تازه هاي صنعت
طراحی سایت

کلیه مطالب برای راه گشا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون کسب اجازه از مدیران سایت پیگرد قانونی دارد.

طراحی و پیاده سازی توسط تیک4