راه گشا صنعت

صفر تا صد صنعت با شما

فیلم‌های خوراکی

این پوشش ها از جنس ترکیبات طبیعی مانند پروتئین ها، چربی ها، پلی ساکاریدها به همراه افزودنی های مختلف می توانند ضمن نگهداری، حفظ کیفیت و افزایش ماندگاری محصولات غذایی، می توانند کیفیت آنهارا نیز ارتقا بخشند که به این منظور از انواع آنتی اکسیدان ها، افزودنی های عطر و طعم، ترکیبات مغذی مثل ویتامین ها و … می توان در این پوش ها استفاده کرد.

فیلم های خوراکی

فیلم های خوراکی

کاربرد وسیع این پوشش ها در مواد غذایی به خصوص مواد غذایی فساد پذیر می باشد (به خصوص انواع گیاهی) و ا ین کاربرد به خصوصیات ساختاری، ویژگی های مکانیکی (انعطاف پذیری و کنش) ویژگی ها چشمی (درخشندگی و کدری)، مقاومت در مقابل تبادل گازها، آب و میکروارگانیزم ها بستگی دارد.

فیلم ها و پوشش های خوراکی بر پایه ی چربی ها، فیلم های مرکب، تکنولوژی پس از برداشت میوه ها و سبزیجات تازه دست نخورده و کم فراوری شده، ویژگی فیلم ها و پوشش خوراکی جهت حفظ میوه جات و سبزیجات، استفاده از افزودنی ها و ضد میکروب های غذایی در پوشش ه ای خوراکی و فیلم ها، ترکیبات تشکیل دهنده فیلم ها، توسعه محصول (فرآیند) نتیجه گیری: کیفیت محصولات غذایی به خصوص ازگانولپتیک، مواد مغذی و ویژگی های میکربیولوژی بستگی دارد که تمامی این موارد باعث ایجاد تغییر در طول ذخیره سازی و توزیع می شوند.
این نوع تغییرات در اثر تعامل مواد غذایی با محیط اطرافشان یا مهاجرت ترکیبات تشکیل دهنده ی مواد غذایی می باشد.

از آن جایی که پوشش های خوراکی هم جزء مواد بسته بندی و هم جزء ترکیبات مواد غذایی هستند می توانند با تبادل گازهای مهم که در تنفس و پیری محصول نقش دارند (مانند اکسیژن، دی اکسید کربن و اتیلن) را کنترل کند، سطح استریلی ایجاد کند که از ورود میکروارگانیزم ها با استفاده از ترکیبات ضد میکروبی، جلوگیری کند، خروج رطوبت محصل را کاهش دهد و به حفظ عطر و طعم و خواص تغذیه ای آن کمک کند. به طور معمول ضخامت این لایه کمتر از ۰٫۳ میلی متر می باشد.

Telegram Facebook WhatsApp +Google Twitter LinkedIn
ارسال شده در ۱۲ آذر ۱۳۹۷ مطالب آموزشی
طراحی سایت

کلیه مطالب برای راه گشا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون کسب اجازه از مدیران سایت پیگرد قانونی دارد.

طراحی و پیاده سازی توسط تیک4