راه گشا صنعت

صفر تا صد صنعت با شما

فواید سبوس گندم استفاده شده در بیسکویت ها

سبوس گندم یک کربوهیدرات مرکب با ارزش است. سبوس حاوی مواد حیاتی است که ۲۵ درصد وزن گندم را تشکیل میدهد و حاوی ۹۰ درصد مواد مغذی می باشد . ویتامین گروه B یکی از مهمترین ریز مغذی هایی است که در شلتوک یا پوسته گندم یافت می شود منیزیم نیز یکی از مهمترین املاحی است که در محصولات آرد کامل گندم وجود دارد. منیزیم عنصر مهمی در استحکام بخشی استخوانها است وبرای رسوب کلسیم در بافت استخوان ضروری است. سبوس گندم حاوی سلنیوم معدنی است که خاصیت آن در مبارزه با سرطان مورد تایید قرار گرفته است ،چرا که این ماده معدنی به عنوان آنتی اکسیدان قوی برای بدن است. دانشمندان در تحقیقات انجام شده به این نتیجه رسیده اند که پودر سبوس گندم به دلیل اینکه دافع قاطع یبوست است به طلای گیاهی معروف شده و کوچکترین عارضه جانبی نیز ندارد لذا اضافه کردن آن به محصولات آردی مانند بیسکویت که تحت عنوان بیسکویت های سبوس دار در بازار موجود هستند برای سلامتی افراد بسیار مفید و موثر است. همچنین سبوس گندم و آرد کامل گندم منابع خوبی از فیبرها ی نامحلول می باشند. فیبر غذایی به بخشی از گیاهان اطلاق میشود که توسط آنزیم های دستگاه گوارش قابل هضم نمیباشند. فیبرهای غذایی به دو دسته محلول و نامحلول تقسیم می گردند. فیبرها دارای عملکرد های فیزیولوژی مفید در دستگاه گوارش و کاهش خطر برخی بیماریها(مانند بیماریهای قلبی،دیابت،چاقی و یبوست) هستند. غلظت لیپیدهای سرم میتوانند تحت تاثیر فیبرهای نامحلول مانند سلولز موجود در سبوس قرار گیرد. فیبرها سبب اتصال اسیدهای صفراوی مدفوع شده و با دفع اسیدهای صفراوی یا چربی و لیپیدها مانع از جذب چربی و کلسترول غذایی میگردند. الیگوساکاریدهای تخمیر شدنی و فیبر غذایی توسط باکتریهای روده به اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه (SCFA) تبدیل میشوند و سبب کاهش لیپیدهای خون می شوند. اسیدهای چرب کوتاه زنجیر به راحتی توسط مخاط روده و کولون جذب شده که دارای اثرات مفید زیر می باشد:
۱٫ جذب سدیم و آب را افزایش میدهند
۲٫ تکثیر سلولهای کولون را افزایش میدهند
۳٫ تولید انرژی متابولیکی را افزایش میدهند
۴٫ جریان خون کولونی را افزایش میدهند
۵٫ تولید هورمون های دستگاه گوارش را افزایش میدهند
۶٫ بار اسمزی کربوهیدراتهای جذب نشده را کاهش میدهد.
سبوس نه تنها منبع غنی از فیبر رژیمی است حاوی امگاها، نشاسته، پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی است. ترکیبات موجود در سبوس که کاهش خطر ابتلا به سرطان را دارند عبارتند از پلی ساکارید های غیر نشاسته ای، لیگنین، اسید فولیک، فلاونوئیدها، لیگانهاو اسفنگو لیپیدها .
این ترکیبات قادرند سلولهای سرطانی را سم زدایی کرده و سلولهای دفاعی را فعال سازند.
در۱۰۰ گرم سبوس مواد زیر وجود دارد.
آب۵/۱۱ درصد، پروتئین۱۶ درصد، چربی ۴ درصد، کربوهیدرات ۶۰ درصد، کلسیم ۱۱۹ میلی گرم ، فسفر ۱۲۷۶ میلی گرم، آهن ۱۴ میلی گرم، سدیم ۹ میلی گرم، پتاسیم ۱۱۲۱ میلی گرم، نیاسین ۲۱ میلی گرم. در کل هر ۱۰۰ گرم سبوس ۲۱۳ کالری انرژی دارد . باید توجه کرد استفاده زیاد از حد سبوس جذب کلسیم آهن و روی را کاهش میدهد.

Telegram Facebook WhatsApp +Google Twitter LinkedIn
ارسال شده در ۲۰ آبان ۱۳۹۷ مطالب آموزشی
طراحی سایت

کلیه مطالب برای راه گشا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون کسب اجازه از مدیران سایت پیگرد قانونی دارد.

طراحی و پیاده سازی توسط تیک4